Acer Laptop Açılmıyor Siyah Ekran [%100 Çözüm]

Acer laptop açılmıyor siyah ekran olması bir çok nedenden kaynaklanabilmektedir. Sıvı teması, harddisk sorunları, anakart, yazılımsal olarak da daha bir çok sorundan kaynaklanıyor olabilir. Biz şimdi bu sorunların nasıl olabileceği ve çözümlerini sizlere anlatmaya çalışacağız.

 

Tel: 0216 459 75 75

 

Acer Laptop Açılmıyor !! Siyah Ekran [%100 Çözüm]

Verilerinizi Kurtarın

 

Öncelikle Acer laptop siyah ekran hatası veriyorsa, önemli verilerinizi laptoptan kurtarmaya çalışmanız gerekmektedir. Çünkü bu arızanın nereden kaynaklandığını anlayana kadar verilerinizi kaybetme ihtimaliniz vardır. Bu yüzden laptopun açılmaması probleminden önce verilerinizi Acer teknik servisi firmamıza yedeklettirebilirsiniz.

Harici Ekranda Deneyin

 

Laptopta siyah ekran vermesini sebebi ekran kartı yada ekranlardan kaynaklanabilmektedir. Bunun için vga yada hdmi girişinden televizyona yada başka ekrana bağlayarak sorunun ekran damı olduğunu anlayabilirsiniz.

 

Gevşek Ram Harddisk

 

Gevşek takılmış ram ve harddisklerde bu hataların verilmesine neden olabilmektedir. Burada sizin yapmanız gereken ram çıkartıp tekrar takmak ve harddiske de aynı işlemi uygulamaktır. Bu işlem için alt kapağı sökmeniz gerekir. Bu işlemleri biliyorsanız lütfen kapağı açın ve slotlardan çıkarın. Aksi taktirde ram e ve harddiske daha çok zarar verme ihtimali bulunmaktadır.

 

Yazılımsal Sorunlar

 

Windows işletim sisteminden de yine bu siyah ekran sorunu yaşanmaktadır. Format atarak bu sorundan kurtulabilirsiniz, fakat format atmadan önce verilerinizi kurtarmanız gerekmektedir. Aksi taktirde verilerinizi kaybedersiniz.

 

Teknik Servisimize Getirin

 

Bu yöntemlerin hepsini denediniz yada hiç bilginiz yoksa sizde acer teknik servisi firmamıza laptoplarınızı getirerek sadece bir kaç saatte uygun fiyatlara siyah ekrandan kurtarabilirsiniz. Telefondaki operatörlerimizden konuyla ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Acer Laptop Açılmıyor Siyah Ekran

Bilgisayar gibi karmaşık bir donanım ve yazılım sistemine sahip cihaz söz konusu olduğunda, genel anlamda pek çok sorun ile karşı karşıya kalınabiliyor. Örneğin; Acer marka laptop açılmıyor ve açılmamasının yanı sıra siyah ekran konumunda kalıyorsa, bu problemin kaynağına inebilmek için farklı sebepler, farklı donanımlar ve farklı yazılımlar incelenmek durumundadır. Ev ortamında yazılım problemi sebebi dışında diğer donanımsal sorunların giderilmesi zor olduğundan, harddisk kaynaklı, anakart kaynaklı, sıvı teması gibi farklı nedenlerden kaynaklı sorunların tespiti ve tedavisi için bir notebook servisinden yardım almak her zaman daha faydalı olacaktır.

 

Acer Laptop Açılmıyor Siyah Ekran Hatası Çözümü

 

Acer ürünü laptop cihazınız siyah ekran hatası veriyor ise öncelikle farklı yöntemler ile cihazın açılıp açılmadığından emin olmak ve çözümü kendi başınıza aramakta fayda var. Hdmi kablo yordamı ile cihazınızı farklı bir monitöre bağlamak koşulu ile içerisindeki verileri kopyalayabilir, harici ekran ile çözüm yolu arayabilirsiniz. Bu gibi pozisyonlarda, cihazın içerisindeki verileri kurtarmak da mümkün hale gelecektir. Sorun ekranda veya panelde değil ve yazılım ya da diğer donanımlardan kaynaklanıyorsa, harddiskin yerinden oynaması, anakart arızası, sıvı teması nedeni ile açılmama veya diğer nedenler için bizler ile irtibata geçebilirsiniz. F1 Bilgisayar ve Notebook Servisi olarak 0216 459 75 75 numaralı hattımız üzerinden bizlere haftanın 7 günü ulaşma şansınız mevcuttur. Acer laptop için açılmıyor olduğunu belirttiğiniz hatalar ve siyah ekran problemi de dahil olmak üzere, tüm marka laptop ve bilgisayarlarınız için hizmetinizdeyiz.

 

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

Başa dön
Call Now ButtonBizi Arayın