Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Laptop Bios Güncelleme Sonrası Açılmıyor !! [%100 Çözümü]

Tel: 0216 459 7575

Acer laptop bios güncelleme sonrası açılmıyor ise sizlere Acer teknik servisi olarak yardımcı olabiliriz. Özellikle Windows 10 da meydana gelen bu sorun otomatik güncellemelerde aniden oluşabilmektedir. Manuel güncellemede de yine aynı sorunlar yaşanabilmektedir. Bu sorun, yazılımsal sorunlardan kaynaklanmaktadır.

Tel: 0216 459 75 75

 

 

Acer Laptop Bios Güncelleme Sonrası Açılmıyor

 

Bios Güncellerken Elektrik Kesilirse ?

 

 

Bios güncelleme sırasında herhangi bir elektrik kesintisi olursa, yani güncelleme yarıda kalırsa laptop bir daha açılmaz. Bunu da profesyonel bir firma olan acer teknik servisimize getirmeniz gerekmektedir. Çünkü cip yerinden sökülüp müdahale edilmesi gerektiğinden bu işlemi uzman teknisyenler tarafından yapılması gerekmektedir.

 

 

Manuel Yüklemede Model Hatası

 

 

Bios manuel olarak yüklerkende model hatası yapmanız durumunda da laptop açılmaz. Mesela acer predator helios 300 rtx 2070 yerine predator helios 300 başka bir modelinin bios güncellemesini yaparsanız, laptop diğer modelin özelliklerine göre programlanacağından tekrar açılmamaktadır. Bu tarz sorunlar için lütfen sizde servisimize gelerek kısa sürede probleminizi çözebilirsiniz.

 

 Laptoplar performansları açısından oldukça iyi bir donanıma sahiptir. Neredeyse birçoğumuzun tercih ettiği laptopları günlük hayatımızda sürekli olarak kullanmaktayız. Laptoplarda zaman içerisinde meydan gelen çeşitli donanımsal arızalanmalar ve teknik hatalar sonucunda BIOS güncellemesi yapılmaktadır.  Bios güncellemesi; laptopun performansını çoğaltmak, Laptoplarda bulunan teknik ve donanımsal arızaların giderilmesini sağlamak ve günümüzde yet alan Laptoplarda bulunan işlemci sistemine uyum sağlamak nedeniyle yapılmaktadır. Bios güncellemesi yapılan Laptoplara yeni özelliklerde tanımlanmaktadır. BIOS güncellemesi anakart yapısı ve model farkını göz önünde bulundurarak çeşitli yazılımlar ile yapılmaktadır.

 

Acer Laptop Bios Güncelleme Sonrası Açılmıyor

 BIOS güncellemesi yaparken mutlaka anakart yapısına ve model e göre güncelleme yapmanızı gerekmektedir. Aksi takdirde işletim sisteminiz hasar görerek kullanılmaz hale gelebilmektedir. Anakart yapısına uygun sürümü indirerek laptopunuzun prizde iken güncelleştirmeye başlayabilirsiniz. Bios güncelleştirme yaptığınız takdirde laptopunuzun açılmıyor ise bazı sorunlar meydana gelmiş demektir.  Bios güncellemesi sonrasında Laptop açılmıyor ise; laptopunuzun güç butonuna basılı şekilde tamamının kapanmasını bekleyiniz. Ardından ESC tuşuna basılı bir şekilde tekrardan laptopunuzu açmayı deneyiniz açılan boot ve setup ekranından bulunduğunuz Windows’ u seçip bios’ a boot yapan sürücüyü seçip Enter butonuna basınız. Bu işlemin ardından ekrana Windows gelmelidir. Ekran açılmadıysa mutlaka uzman bir bilgisayarcıdan yardım almanızı tavsiye ederiz. Sağlıkla kalın.

 

 

 • laptop bios güncellerken kapandı açılmıyor
 • laptop bios güncelleme sonrası pc açılmıyor
 • laptop bios güncelleme batarya sorunu
 • acer laptop bios sıfırlama
 • acer laptop bios şifresi
 • acer laptop bios pili
 • acer laptop bios pili biterse ne olur
 • acer laptop bios hdd görmüyor
 • acer laptop bios resetleme
 • acer laptop bios fan ayarı
 • acer laptop biosa girmiyor

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

Başa dön
Bizi Arayın