Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Laptop Çok ısınıyor [%100 Çözümü]

Tel: 0216 459 7575

Acer laptop çok ısınıyor sorunu önemli bir sorundur ve bir an önce müdahale edilmesi gereken bir problemdir. Çünkü sorun büyürse laptop anakartı zarar görür ve laptop tamir maliyeti yükselebilir. Oysaki yılda 1 yada 2 kere yaptıracağınız fan temizliği ile ısınma problemlerinden kurtulabilirsiniz. Üstelik çok uygun fiyatlara yaptıracağınız bu işlem aynı gün içinde acer teknik servisimizde yapılmaktadır. Tabi ısınması sadece bakımla alakalı bir sorun değildir.

Acer Laptop Çok ısınıyor

Firmamız acer teknik servis bakım hizmetini uygun fiyatlara gerçekleştirmektedir. Şimdi diğer sebepleri de detaylandırarak sizlere sunalım.

 

Tel: 0216 459 75 75

 

 

Acer Laptop Çok ısınıyor

 

 

Acer Laptop Fan Arızası

 

Fan arızası, basit gibi görülebilir fakat en önemli sorunlardan biridir. Acer laptoplarda fanın arıza yapması çok ısınması akabinde ise kapanmasına neden olmaktadır. Kapanması aşırı ısınmaya duyarlı sensörlerin yanmayı önlemek için verdiği tepkidir. Fakat bazen ısınma o kadar artarki cihaz kapansada laptopa zarar verebilir. Bu yüzden sizde fanın arızalandığını anladığınız anda laptopunuzu hemen teknik servise getirebilirsiniz.

 

 

Fan Hava Girişlerinin Tıkanması

 

 

Fanın sıcak havayı atmak için içeriden aldığı havayı dışarı iletmesi gereken kanalların çıkışında zamanla toz birikir ve tıkanma meydana gelebilir. Tıkanma meydana geldiğinde sıcak hava dışarı iletilemez, ve laptopun diğer bölümlerine dağılır. Buda kasanın ısınmasına neden olmaktadır. Menfezlerin temizliği bakım esnasında yapılmaktadır. Yılda 1 kere mutlaka laptoplarınızın bakım işlemlerini yaptırın.

 

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

Başa dön
Bizi Arayın