Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Laptop Donma Sorunu

Tel: 0216 459 7575

Acer laptop donma sorunu çok sık olmasa da kullanıcıların başına gelen ve çok haz almadıkları sorunlardan biridir. Öyle ki bu tüm işlemleri etkilediği için yaptığınız işten de oynadığınız oyundan da hiçbir keyif alamaz hale gelirsiniz. Bu yüzden bu tip sorunlarda vakit kaybetmeden önlem alınması gerekir.

Tel: 0216 459 75 75

Acer Laptop Donma Sorunu

 

Acer laptop bilgisayarlar şu an piyasa da olan en sağlam bilgisayarlardandır. Özellikle servis ağının geniş olması ve yetkili servis imkanı sayesinde tercih edilmektedir. Bu bilgisayarlar özellikleri gereği genellikle donma sorunu yapmaz. Ancak zamanla yüklenen programlar, oyunlar ve bu tarz bilgiler nedeniyle hafızası dolar. Dolan hafıza nedeniyle işlemci ve ram gereksiz yere meşgul olur. Yani yapması gereken işler varken, hiç anlamı olmayan işlerle uğraştığı için üst üste binen bu görevler nedeniyle yetişemez ve tabir-i caizse şişer. O sebeple de bilgiler gerektiği gibi parçalara aktarılmayınca donma ve takılma sorunları ortaya çıkar. Bu gayet normal bir durumdur ve özellikle çok sık bir şeyler yükleyip siliyorsanız mutlaka zamanla başınıza gelecektir.

Acer Laptop Donma Sorunu Çözümleri

 

Acer laptop donma sorunu yaşadığınız da bu genellikle yazılımla ilgili olur. Yani yukarıda da bahsettiğimiz gibi içeride fazladan ve gereksiz bilgilerin olması nedeniyle işlemci görevini layıkıyla yapamaz ve donma sorunları çıkar. Bunun için öncelikle bilgisayardaki gereksiz olan program, oynamadığımız oyun, bilgi gibi tüm işe yaramayan dosyaları ve uygulamaları silmelisiniz. Bu yeterli olmayacaktır ama ilk adım için çok önemlidir.

Daha sonra disk birleştiricisi, gereksiz ufak tefek dosyalar ve ön bellekte bulunan kullanılmayan bilgiler, dışarıdan alınan bir program desteği ile birlikte temizlenir. Bu aşama sayesinde oldukça rahatlayan işlemci ve ram üzerindeki baskıları atınca bilgisayarda donma sorunu kalmayacaktır.

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız.

.

Başa dön
Bizi Arayın