Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Laptop Format Atma !! [%100 Çözüm]

Tel: 0216 459 7575

Acer Laptop Format Atma : Laptoplar günümüzde insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen teknolojik cihazlar haline gelmiştir. Kolay kullanımı, taşınabilir olması ve şarj dayanıklılığının iyi olması sebebiyle halk arasında bir hayli popüler olmaktadır. Kullanmış olduğumuz laptop zamanla yüklenen dosyalardan, gereksiz verilerden ve programlardan, resim, müzik gibi materyallerin fazla olduğu durumlarda hata vermesi, kasılması söz konusudur.

Tel: 0216 459 75 75

Acer Laptop Format Atma

Laptoplarda tüm verileri silme, program ve güncelleştirmelerin yenilenmesi ve kısaca laptop un hafızasının komple yenilenmesine format adı verilir. Format atılması sonucunda Laptopunuzda bulunan sabit disk, SSD’ ler ve işletim sisteminden bulunan her şey silinmektedir. Laptopun çok yavaşlaması, laptop’ a virüs bulaşması ve programların düzgün çalışmaması gibi vb. Sorunlar meydana geldiğinde en yaygın çözüm olarak format atmak tercih edilmektedir. Format CD aracılığıyla, program aracılığıyla ve BIOS aracılığıyla kolay bir şekilde laptopa atılmaktadır.

 

Acer Laptop Format Atma

 

Acer Laptop’a format atmak için öncelikle laptopun alt kısmında bulunan etiket yardımı ile laptopunuzun marka ve modeli hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Ardından BIOS girişine veya bir orijinal format DVD’ si ne ihtiyaç duyulmaktadır. Ardından Driveler’ in bulunduğu CD’ ye İnternet aracılığıyla modele uygun sürücüleri indirmeniz gerekmektedir. DVD tanımlandığı anda karşınıza gelen komutları uyguladığınızda ana yükleme ekranın karşınıza çıkacaktır. Yükle tuşuna basarak işletimi başlatabilmeniz mümkündür. Yükleme tamamlandıktan sonra Laptop’ da bulunan simgeler yerine gelecek ve laptopunuz sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edecektir. Sağlıkla kalın.

 

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

Başa dön
Bizi Arayın