Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Laptop Kapanıyor? %100 Çözüm

Tel: 0216 459 7575

Acer Laptop Kapanıyor? %100 Çözümü bu yazıda bulabilirsiniz. Acer laptopu belkide çok hevesli ve performansı dolayısıyla aldınız ve haklısınız çokca tercih edilen markalardan biridir.  Genelde bir sebebi olmamasına ragmen birden kapanma problemi sıkça karşılaşılan sorunlardan biridir. Bu yüzden acer laptopunuzu garantiye gönderdiğinizde ise haftalarca beklemeniz gerekebilir. Bunun yerine daha basit yöntemler deneyerek çözüme kavuşabilirsiniz. Yada firmamız Acer teknik servisi sizlere hızlıca çözüm üretebilir. Görünüşe göre ve ne yazık ki bu, daha yeni Acer dizüstü bilgisayar modellerinde oldukça yaygın bir durum.

 

0216 459 75 75

 

Acer Laptop Kapanıyor? %100 Çözüm

 

Aynı şeyden şikayet eden pek çok insan var genelde şikayet:

 • Laptop hiçbir neden olmaksızın tamamen rastgele aralıklarla herhangi bir uyarı olmadan kapanıyor.
 • Bu kapanmalara neden olan herhangi bir şey yok gibi görünüyor, ancak bunlar her zaman şarj cihazı takılı olmadığında, ancak pil dolu olsa bile meydana geliyor.
 • Acer  laptopta bu rastgele kapanmalarını almaya başladım ve ilk başta bunun bir sorun olduğunu düşünmedim bile.

Biliyorsunuz, laptop yepyeni olduğundan ve her şey kusursuz çalışıyor gibi göründüğünden, buna neden olan bir Windows güncellemesi veya benzeri bir şey olabileceğini düşündüm. Ancak bir süre sonra oldukça açıktı: Dizüstü bilgisayarımda rastgele ve herhangi bir uyarı olmaksızın kapanmaması gereken bir sorun var. Bu nedenle, geri göndermeden önce bunun için bir düzeltme bulmaya karar verdim ve neyse ki son derece basit bir numara benim için harikalar yarattı. Bunu yaptıktan sonra laptopu iki yıldır sorunsuz kullandım ve sadece birkaç dakika sürdü! Bu yüzden, önerimin işe yaramaması durumunda, diğer iki olası düzeltmeyle birlikte aşağıda ne yapacağımı paylaşıyorum.

NOT : Bu düzeltmelerden herhangi birini kendiniz denemeden önce, nedeni ne olursa olsun, bir laptop rastgele kapanmaması gerektiğini unutmayın. Eğer cihazın garantisi devam ediyorsa, garantiye göndermeniz sizin en iyi ihtimaldir. Bu rotayı izlemememin tek nedeni, yeni laptop kişisel olarak Windows 10 kurmam ve programları indirerek, şifreleri kaydederek ve eski laptoptan bu dosyaya dosya kopyalayarak bir günden fazla zaman harcamamdı. Dikkat edin yapacağınız işlem garantinizi geçersiz kılmasın

Dizüstü bilgisayarınızı kapatın, şarj cihazının fişini çekin ve ters çevirin. Arka panelde görebileceğiniz tüm vidaları sıkmak için bir tornavida kullanın. Onları çok fazla sıkmayın bu yüzden bunu yapmak için tüm gücünüzü kullanmayın ama daha iyi tutmaları için hepsini hafifçe sıkın

Ancak bu sizin için sorunu çözmezse, dizüstü bilgisayarınızın herhangi bir uyarı olmadan rastgele kapanmasını önlemek için diğer iki olası düzeltmeyi deneyebilirsiniz:

Laptop Bataryanızı Sıfırlayın

İlk önce, laptopunuzu kapatın ve ters çevirin. Bir iğne veya ataç alın ve pilinizin yanındaki küçük deliği bulun. İğneyi yerleştirin ve yaklaşık 4-5 saniye basın. Dizüstü bilgisayarı yaklaşık 10 dakika kapalı tutun, ardından şarj cihazını takın ve yeniden başlatın.

Her şeyi doğru yaptığınızdan emin olmak istiyorsanız veya bataryayı sıfırlamak için küçük deliği bulamıyorsanız yapabileceğiniz en iyi şey YouTube’a gidip bunu nasıl yapacağınızı gösteren bir video aramaktır. Laptop bilgisayar modelinizi yazarak aratın. Kısa bir araştırmadan sonra bulmanız mümkündür.

Biosunuzu Güncelleyin

Bu oldukça zaman ve özveri gerektirir ve yalnızca diğer yöntem başarısız olursa ve dizüstü bilgisayarınız artık garanti kapsamında değilse denenmelidir. Hala garanti kapsamındaysanız, en iyisi onu geri göndermek olabilir. Bios güncellemek çoğu durumda gerçekten tavsiye edilmez ancak bazı durumlarda, laptop rasgele kapanması gibi durumlarda, yardımcı olabilir. İşlem biraz karmaşık, ancak nasıl yapılacağına dair talimatları burada bulabilirsiniz. Bios güncellemeyi denemeden önce, modeliniz için gerçekten bir güncellemenin mevcut olduğundan emin olun. Sadece diğer yollar işe yaramazsa bunu deneyin. Son olarak, bu denemeler sorunu çözmezse, Acer laptop Acer teknik servisi firmamıza göndererek onarımı 1 gün içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Acer Laptop Kapanıyor

 • Acer laptop açılıp kapanıyor
 • Acer laptop açılırken kapanıyor
 • Acer laptop ısınıp kapanıyor
 • Acer laptop kendiliğinden kapanıyor
 • Acer laptop aniden kapanıyor
 • Acer laptop açılmadan kapanıyor
 • Acer laptop ısınınca kapanıyor
 • Acer laptop birden kapanıyor
 • Acer laptop sürekli kapanıyor

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

Başa dön
Bizi Arayın