Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Laptop Kendi Kendine Kapanıyor [%100 Çözüm]

Tel: 0216 459 7575

Acer laptop kendi kendine kapanıyor sorunu birçok kullanıcının karşılaştığı bir problemdir. Bu durumun sebebi genellikle bilgisayarın aşırı ısınması ya da donanım sorunlarıdır. Acer laptopların fan yapısı yeterli olmadığından sıklıkla bu sorunlar yaşanmaktadır. Soruna çözüm bulmak ise oldukça kolaydır. Öncelikle bilgisayarınızda temizlik yaparak fan ve hava giriş çıkışlarındaki tozları temizlemeniz gerekmektedir.

 

 

 

Tel: 0216 459 7575

 

 

 

Ayrıca bilgisayarınıza uygun soğutucu pedler kullanabilirsiniz. Eğer sorun devam ederse düşük performans ayarlarında çalıştırmanız ya da uzman bir teknik servise başvurmanız önerilir. Unutmamak gerekir ki, düzenli bakım yapılmayan her cihaz zaman içinde benzeri açılıp kapama gibi problemlere yol açabilir! Çözümsüz bir durummuş gibi görünen Acer laptop kendi kendine kapanıyor sorunu, aslında basit bir çözümle giderilebilir.

 

 

Acer Laptop Kendi Kendine Kapanıyor

 

 

 

Öncelikle bilgisayarınızın fan ve havalandırma sistemini kontrol etmeniz gerekiyor. Çünkü bu sorunun en yaygın sebebi bilgisayarınızın aşırı ısınmasıdır. Ayrıca virüs taraması yaparak, kötü amaçlı yazılımları temizlemeyi unutmayın. Bir diğer neden ise pilinizde ya da şarj cihazında oluşacak herhangi bir arızadır. Yeterli güç sağlanamamasından dolayı bilgisayarınız kendiliğinden kapatabilir. Bu nedenle pilinizi ve şarj cihazınızı test etmeniz gerekmektedir. Eğer bu önerilerimizi uyguladığınıza rağmen hala aynı sorunla karşılaşıyorsanız teknik destek almanızda fayda var!

 

Başa dön
Bizi Arayın