Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Laptop Oyun Oynarken Kapanıyor

Tel: 0216 459 7575

Acer Laptop Oyun Oynarken Kapanıyor : Acer laptop oyun oynarken kapanıyorsa bu ya ekran kartında, ısınma, harddisk sorunları ve daha pek çok sorun oyun oynarken kapanmasına neden olabilmektedir.

Acer Laptop Oyun Oynarken Kapanıyor

Yapacağımız testler sonucunda sorunun temel kaynağını belirlemekteyiz. Genelde sorunalar laptopun bakımsız kalmasından kaynaklanan, fanın tozlanıp çalışmamasına neden olan sebeblerdir.

 

Tel: 0216 459 75 75

 

Acer Laptop Oyun Oynarken Kapanıyor

Ekran Kartından Kaynaklı Sebebler

Acer laptoplarda ve diğer laptoplarda ekran kartları laptopların grafik özelliğini belirleyen kısımlardır. Bu kısımlar genelde yüksek çözünürlüklü oyunları oynarken ekran kartınızın özelliklerinin oynadığınız oyunun grafik özelliklerini karşılamaması sonucu yaşanır. Lütfen oyunu oynamadan yada almadan önce oyunların arka yüzünde bulunan özellik kısmını iyice incelemenizdir.

Isınmadan Kaynaklı Kapanmalar

Laptoplar genelde ısınma sonucu kapanmalar sık rastladığımız sorunlardandır. Genelde ısınmasının nedeni laptopun bakımlarını yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Laptop gerektiği gibi temizlenip termal macunları değişmediğinde, zamanla tozlanan fan tam etkisini gösteremez ve kısa süre içerisinde çalışmayı durdurur. Duran fan nedeniyle işlemci ısınır ve kısa süre içerisinde kapanır.

Hardisk Kaynaklı Sorunlar

Genelde harddisk kaynaklı sorunlar sata harddisklerde yaşanmaktadır. SSD harddiskler performans olarak sata harddisklerin 10 katı olduğu için bir problem çıkarmaz. Sata harddisklerde yaşanan sorunlardan biri yüksek boyutlu oyunların çalışması sata harddiski bozabilir ve oyunu kapanmasına neden olmaktadır. Bu yüzden eğer oyun oynuyorsanız lütfen sizde mutlaka ssd harddis kullanmanız gerekir. Böylece bir daha sorunla karşılaşmassınız.

 

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

Acer Laptop Oyun Oynarken Kapanıyor” için bir görüş

  1. merhaba kolay gelsin. laptop oyuna girince kapanıyor yani oyunu ana ekranında kapanıyor

Yorumlar kapalı.

Başa dön
Bizi Arayın