Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Laptop RAM Yükseltme

Tel: 0216 459 7575

Acer Laptop RAM Yükseltme : İster eski Acer laptopunuz yavaş çalışsın, ister çok fazla sekme açıkken laptopunuz donmaya başlasın, Ram yükseltmek elbette sorunu çözebilir. Bilgisayarınız yeterli alan yoksa yada yavaşsa onun yerinede SSD Kullanabilirsiniz. Tüm modern laptopların birçoğu belleğinizi yükseltmek için ram slotu boşta bırakır. Laptop ram belleğini yükseltebilirseniz, size çok fazla paraya mal olmaz. 4 GB’tan 8 GB’a (en yaygın yükseltme) geçiş, tutarın tamamını satın almanız veya yalnızca 4 GB eklemeniz gerekip gerekmediğine bağlı olarak genellikle uygun fiyata mal olmaktadır. RAMleri değiştirme işlemi, kaç vidayı çıkarmanız gerektiğine bağlı olarak 5 ila 10 dakika sürer. Yinede konu hakkında bilginiz yoksa firmamız acer teknik servise danışabilirsiniz. Peki ram nasıl yükselteceğiz gelin biraz bunları inceleyelim.

 

Tel: 0216 459 75 75

 

 

Acer Laptop RAM Yükseltme

Acer Laptop RAM Yükseltme

 

Düşük Ram, genellikle bir bilgisayardaki yavaşlama nedenidir ve yalnızca yavaş performansa değil, aynı zamanda oyun oynama sorunlarına da yol açabilir. Deneyimli bir kullanıcıysanız birkaç yoğun programda çoklu görev yapıyorsanız veya aynı anda 30 kadar tarayıcı sekmesini açık tutuyorsanız daha fazla bellek muhtemelen sisteminizin daha sorunsuz çalışmasına yardımcı olacaktır. Laptopların bellek kullanımını Windows Görev Yöneticisi’nde kontrol edebilirsiniz. Görev çubuğunu sağ tıklayın ve Görev Yöneticisi’ni seçin (Windows 7’de Windows tuşuna basın ve arama alanına “görev yöneticisi” yazın). Ardından, Görev Yöneticisi’nin performans sekmesinde, mevcut toplamdan ne kadar bellek kullanıldığını görün. Ayrıca kaç tane fiziksel bellek yuvasının kullanıldığını ve dolayısıyla daha fazla bellek eklemek için kaç tane kullanılabilir olduğunu göreceksiniz.Görev Yöneticisi penceresinin altındaki “Kaynak İzleyiciyi Aç” seçeneğine tıklayarak ve Bellek sekmesine giderek daha da ayrıntılı bir görünüm elde edeceksiniz. Ekranların Windows 7’de biraz farklı görüneceğini unutmayın. Fiziksel bellek miktarına yakın veya fazla ise daha fazlasına ihtiyacınız olduğunu anlamına gelmektedir.

Yükseltip Yükseltemeyeceğinizi Öğrenin

 

Maalesef birçok laptop, RAM’i yükseltmenizi engelleyen her iki durumda da anakarta lehimlenmiş alt kısımlara veya belleğe sahiptir. Sistemin belirli bir miktardan daha fazlasını tanıyamaması ve zaten maksimumda olmanız da mümkündür. RAM’inizi yükseltip yükseltemeyeceğinizi öğrenmek için laptopunuzu firmamıza getirmeniz gerekmekterdir.

Gerekirse Belleği Çıkarın

 

Tüm bellek yuvalarınız zaten doluysa, değiştirmek için mevcut ramleri çıkarmanız gerekir. Bellek modülünü çıkarmak için, yerinde tutan klipsleri itin. Bellek modülü bir açıyla dışarı çıkmalıdır. Ardından, bellek modülünü kenarlarından tutarak – alttaki altın konektörlere dokunmadan modülü kaldırın.

Yeni Bellek Modüllerini Kurun

 

Ardından, yeni ramleri altın kenarları aşağı bakacak şekilde 45 derecelik bir açıyla açık yuvalarınıza yerleştirin. Ramleri yerine itmek için modüllerin tepesine parmaklarınızla eşit bir basınç uygulayın. Bir tık sesi duyduğunuzda ve bir Ram in yerine oturduğunu hissettiğinizde, klipsleri sıkıca tutarak Ram i düz ve düz bir şekilde takılıncaya kadar sıkıca geri itin.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

Başa dön
Bizi Arayın