Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Laptop Şarj Girişi Bozuldu? [%100 Çözüm]

Tel: 0216 459 7575

Acer Laptop şarj girişi bozuldu nasıl tamir olur? Bu, bilgisayarınızda şarj sorunları yaşadığınız zaman en çok merak ettiğiniz soru olabilir. Ancak öncelikle yapmanız gereken şey, profesyonel bir teknisyen tarafından kontrol edilmesidir. Çünkü genellikle bu tür problemler basit bir şekilde çözülmese de, ciddi hasarlara yol açabilirler. Neyse ki Acer marka laptopların şarj soketi tamiri oldukça mümkündür ve uygun maliyetlidir. Tamir işlemi sırasında önce hasarın boyutuna göre parçaların onarımı ya da değiştirilmesi gerçekleştirilebilir.

 

Tel: 0216 459 7575

 

Şayet daha büyük bir arıza söz konusu ise anakart üzerindeki bileşenleri yerinden sökme işlemi uygulanır ve yenileri ile değiştirilerek tekrardan montaj yapılır. Sonrasında tekrardan test edildikten sonra cihazınıza teslim edilecektir. Acer laptop şarj girişi bozuldu nasıl tamir olur? Öncelikle, sorun nedeninin ne olduğunu belirlemek önemlidir. Şarj soketi bağlantılarının zarar görmesinden kaynaklanan bir arızaysa, öncelikle bu parçaların değiştirilmesi gerekmektedir. Ancak bazen sadece temizlik yapmak bile sorunu çözebilir.

 

Acer Laptop Şarj Girişi Bozuldu

 

Bu nedenle, şarj portunda biriken tozu ve kiri temizleyin ve denetleyin. Eğer problem hala devam ediyorsa, anakartınızın hasarı da söz konusu olabilir ve profesyonel yardım almanız gerekebilir. Garanti süresi halen geçerliyse cihazınız servis merkezi tarafından onarılırken garantiye tabidir ya da yine servisteki teknisyene ilgili ücretler ile tamamiyle ya da bölgeselliğe karşılık gelecek şekilde onarılmaktadır.

 

 

 

Başa dön
Bizi Arayın