Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Laptop Wifi Bağlanmıyor [%100 Çözüm]

Tel: 0216 459 7575

Acer laptop wifi bağlanmıyor sorunu için öncelikle internet bağlantınızı kontrol ediniz. Modeminizin tün ışıklarının yanıyor olması ve sağlıklı internet bağlantınızın olup olmadığını tespit ediniz. Hatta başka bir cihaz ile deneyebilirsiniz. Eğer internet bağlantısı olduğu halde Acer laptop internete bağlanamıyor ise cihazın wireles özelliğinin açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Cihazın wifi bağlantısını ve ayarlarını kontrol edin.

 

Tel: 0216 370 7818

 

Bazı Acer laptop modellerinde laptop tuş takımının en üst kısmında wifi bağlantısını sağlayan bir tuş bulunur. Bu tuş siz farkında olmadan of konuma geçmişse laptop internete bağlanmayacaktır. Bu tuşu kontrol ederek açık konuma getirmelisiniz. Tüm bu kontrol ve denemelerinize rağmen Acer laptop internete bağlanmıyor ise cihazın donanım veya yazılımı ile ilgili bir sorun olduğu düşünülebilir. Bu durumda modem sürücüsünü laptoptan kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Eğer Acer laptopta bulunan kablosuz bağlantı sembolü üzerinde sarı ünlem işareti bulunuyorsa şu bağlantıları kontrol edin.

 

 

Acer Laptop Wifi Bağlanmıyor

 

Acer Laptop Wifi Bağlanmıyor

  • Acer laptop IP adresi sorunu olabilir IP adresinizi kontrol etmelisiniz.
  • Acer laptop IP adresi ile ADSL IP adresi arasında tutarsızlık olabilir.
  • Acer laptop DNS IP adresinde sorun olabilir kontrol etmeniz gerekir.

 

Acer laptop Wifi bağlanmama sorunu için tüm bu kontrolleri yaptığınız halde internete bağlanamıyorsanız laptopun anten aksamında arıza olabilir. Bu durumda Acer yetkili teknik servise başvurarak yardım almanız gerekir. Teknik servis sizin için gerekli kontrolleri yaparak arızanın giderilmesini sağlayacaktır.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

 

Başa dön
Bizi Arayın