Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Laptop Açılmıyor

Acer laptopum açılmıyor, sorun ne olabilir?

Tel: 0216 459 7575

Acer laptopum açılmıyor ; Acer Laptop cihazınız hiç açılmıyor mu? Power düğmesine bastığınızda fanın çalışma sesini duyamıyor musunuz? Ekrana görüntü gelmiyor mu? Bunlardan birini yaşadığınızda sorunun nereden kaynaklandığının tek bir cevabı yoktur. Laptop açılmama sorununa en çok neden olan arızalardan biri anakart arızasıdır. Adaptör, pil sarj soketi giriş yerinin bozulması gibi farklı nedenler de olabilir.

Öncellikle sorunun nereden kaynaklanabileceğiniyle ilgili ihtimalleri azaltabilirsiniz. Mesela adaptörün arızalı olup olmadığını anlamak için bilgisayarınızı başka bir adaptörle açmayı deneyiniz. Eğer hala sorun devam ediyorsa bu sefer laptop cihazınızın pilini çıkararak sadece adaptörden elektrik alarak açılıp açılmadığını kontrol ediniz. Böylece pilin arızalı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Bilgisayarınıza elektrik geliyor fakat görüntü gelmiyorsa ekran kablolarında sorun olabilir. Bu arızayı doğrulamak için ise, laptop’un yanında bulunan harici ekran çıkışına bir monitör bağlayarak ekranın çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz.

Laptop harici ekran çıkışları genellikle VGA ve HDMI çıkışlarından oluşmaktadır. Cihazınızın çıkışına uyumlu olan bir kablo türü ve monitör ile arızayı test etmelisiniz. Eğer görüntü geliyorsa ekran kablosunda veya ekran kartı chipsetinde bir sorun olabilir.

Bunun dışındaki kontroller ise bilgisayarınızı açmanızı gerektirebilecek durumlar olabilir. Bu işlemler ise risk taşır. Bilgisayarınızın içini açıp yanlış bir müdahale arızanın daha da onarılamaz hale gelmesine neden olabileceği için, bilgisayarınızı işinde uzman bir servise yollamanız en mantıklı seçim olacaktır.

Servisimizde bilgisayarınızın açılmasını engelleyen anakart veya chipset arızaları için uzman bir ekibimiz gerekli testleri yaparak sizi bilgilendirecek ve en uygun fiyatlandırma ise size tamir fiyatıyla ilgili sizi bilgilendirecektir. Onayınız sonrası cihazınızın arızası giderilecek ve cihazınız testlerden sonra size gönderilecektir.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

Başa dön
Bizi Arayın