Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Anakart Tamiri

Acer Teknik Servisimiz anakart tamirinde uzman ekibiyle ve yılların deneyimiyle hizmetinizdedir. Anakartınızdaki sorun ve arızalar için hemen bize ulaşıp, çözüme kavuşabilirsiniz. Laptop anakart tamiri genellikle laptop ve notebook ürünlerinde olursa gelen sorunları pratik bir şekilde çözmek ve maliyeti düşürmek için gidilen bir onarım ve tamir bakım yoludur. Laptop anakartları çok hassas yapıyla üretilmiş olur ufak tefek sarsıntılar da arıza çıkarması söz konusu olan ve hassas kullanılması gereken ürünlerdir. Laptop anakart tamiri Aslında bilgi birikimi olduğu müddetçe kolay bir işlem olup kesinlikle çözüm kategorisi içerisinde olması gereken bir yoldur.

 

 

Tel: 0216 459 7575

 

 

 

Acer Notebook Anakart Arızaları

 

 

Anakart arızaları dizüstü bilgisayarlarda çözümü ve telafi edilmesi en zor arızalardandır. Masaüstü bilgisayarlarda anakart değişimi için çok fazla seçenek olduğu anakart arızalarında dizüstü bilgisayarlar için seçenekler çok sınırlıdır. Bazan değiştirilmesi gereken bir anakart arızası için yetkili servisten fiyat istendiğinde, anakartın fiyatı cihazın kendi fiyatının birkaç mislini bile bulabilmekte, bazen mecbur kaldığımız durumlarda bilgisayarın fiyatının birkaç katını ödemeye razı olsak bile anakartı bulmamız mümkün olamamaktadır. Bunun için, dizüstü bilgisayarların anakart arızalarında değişim en son çözüm olmaktadır. Anakartın arızalanması durumunda yeterli, deneyimli ve teknik teçhizat olarak donanımlı teknik servislerde anakart üzerinde arıza yapan tüm parçalar ve chipsetler değiştirilerek anakartın tamiri yapılmaktadır. BGA chipset değiştirici bilgisayar kontrollü makinalar, anakart üzerinde bulunan ve elle değiştirilmesi mümkün olmayan yüzlerce bacaktan oluşan hassas chipsetleri bile değiştirerek anakart tamirini yapılabilir hale getirmektedir. Ancak anakartta BGA makinası ile yapılan chipset değişimleri anakart maliyeti kadar olmasa bile maliyetli bir çözümdür.

Anakart arızanız varsa hemen iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Bize ulaştığınızda paylaştığınız anakart model bilgileri ve arızanıza göre tamir ve onarım fiyatını sizinle paylaşabiliriz.

 

 

Anakart Sıvı Teması

 

 

Anakart arızalarında geri dönüşü en zor ve en zahmetli olan arızalardan biri de anakarta sıvı temasıdır. Sıvı teması genellikle klavye üzerinden sızan çay, kahve, meyve suyu, su gibi içeceklerin çalışır vaziyetteki bilgisayara kısa devre yaptırmasından kaynaklanmaktadır. Sıvı temasına maruz kalan bilgisayar eğer çalışır durumdaysa hemen fişi çekilip bataryası çıkartılmalı, cihaz sıvı temasının olduğu yüzünün tersine çevirilip beklenmelidir. Sıvı eğer cihazın içine sızdıysa hiçbir şekilde tekrar açılmamalı, içerideki hassas devre ve chipsetlerin sıvı temasıyla kısa devre olarak yanmasının önüne geçilmelidir. Ters çevrilen bilgisayar bir süre bekledikten sonra hiç çalıştırılmadan en yakın teknik servise götürülerek uzman personel tarafından içinin temizlenip gerekli işlemlerin yapılması sağlanmalıdır. Çalışır durumda olmayan bir bilgisayar sıvı temasına maruz kaldıysa gene aynı şekilde kesinlikle açılmamalı, fişi prize takılmamalı, bataryası çıkartılıp servise götürülmeli, serviste temizlenip düzenlendikten sonra kullanılmaya başlanmalıdır. Sıvı teması eğer sadece klavyeye zarar vermiş ve klavyeyi çalışmaz hale getirmişse, burada klavyeyi değiştirmek gerekmektedir. Klavyenin sıvı temasına maruz kalması durumunda tamir şansı yoktur.

 

 

 

 

Firmamızın Hizmet Anlayışı

 

 

Firmamız değerli müşterilerine gösterdiği değer ve kusursuz hizmet anlayışı ile 1998 yılından bu yana hizmetinizdedir. Kuruluş tarihimizden bugüne kadar hedeflerimiz kalite, güven, dostluk, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktır. Misyonumuz yüksek kalite anlayışımızla sizi her zaman daha iyiye ve daha pratiğe yönlendirmektedir. Firmamız kurulduğu günden itibaren müşterilerimizin bize olan güveni ve hizmetlerimizin kusursuzluğu ile bilişim sektöründe kendine iyi bir yer edinmiştir. Aynı zamanda piyasada az bulunan anakartları stoğunda bulunduran firmamız çeşitli kişi ve kuruluşlara bu anakartları tedarik etmektedir.

 

 

Acer Laptop Chipset Tamiri

 

 

Acer laptopların chipset tamiri genellikle donanım sorunlarına yönelik teknik beceri gerektiren bir süreçtir. Chipset, anakart üzerindeki entegre devre setidir ve laptopun temel sistem fonksiyonlarını düzenler. Chipset tamiri, genellikle uzmanlık gerektiren bir alan olup, anakart üzerindeki lehimleme işlemleri, bileşen değişiklikleri ve entegre devrelerin doğru bir şekilde yerine konulması gibi teknik adımları içerebilir. Tamir işlemleri sırasında antistatik önlemlerin alınması ve uygun ekipmanların kullanılması önemlidir. Acer laptoplarda chipset sorunları genellikle bağlantı hataları, donma sorunları veya sistem kararları gibi çeşitli belirtilerle ortaya çıkabilir. Tamir işlemleri, genellikle uzman teknik servisler veya bilgisayar donanımı konusunda deneyimli profesyoneller tarafından gerçekleştirilir.

 

 

 

Başa dön
Bizi Arayın