Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Notebook Menteşe Tamiri

Acer Notebook menteşe değişimi

Acer Notebook menteşe arızalarında uzmanız. Acer laptopunuzun menteşe ve kasa onarımı ihtiyaçlarında bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden Acer notebook cihazınızı kargo ile bize gönderebilirsiniz.

Menteşe Tamiri ve Değişimleri nasıl yapılır?

Dizüstü bilgisayarlarda kullanıcı kaynaklı garanti dışı çözümlenen arızaların en göze çarpanları dış yüzeyde meydana gelen kırılma, çizilme ve bozulma şeklindeki problemlerdir. Bu tür sorunlarda, kullanılan bilgisayarın modeli eskidikçe yedek parça bulma olasılığı düşmektedir. Bu durumda ve buna benzer diğer yedek parça ihtiyacı duyulan durumlarda, çok yaygın satılan ürün modelleri ve markaları kullanmak hem avantaj hem de dezavantajdır. Avantajı, ürün çok yaygın satıldığı için her yerde çok miktarda yedek parça bulunabilmesidir. Dezavantajı ise, çok satılan bir marka ve model bilgisayarın arızalanan parçalarının karakteristik olması ve herkesin aynı parçaları aramasıdır. Herkes aynı parçayı arayınca bulmak zor olmakta, bulunan parçanın da fiyatı yüksek çıkmaktadır. Bazı dönemlerde kurumların kimi markalarla anlaşıp belirli modelleri çalışanlarına almaları durumunda bunun bir çok örneği yaşanmıştır. Bu tür kampanyalarda alınan bilgisayarların çoğunun garantisi bitince yaptığı arızalar sonucu yedek parçası bulunamamış veya bulunmuşsa bile çok pahalıya geldiği için hurdaya gitmiştir.
Bilgisayarın gövdesinde ve menteşelerinde meydana gelen arızalarda yetkili teknik servisten yeni orjinal yedek parça almak çok maliyetlidir. Bu tür arızalar genellikle başka bilgisayarlardan çıkartılan parçalarla yada orjinaline eşdeğer yan sanayi ürünlerle uygun fiyata giderilebilmektedir.

Başa dön
Bizi Arayın