Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Klavye Değişimi

Acer Klavye Değişimi

Acer Teknik Servisimizde tüm Acer notebook cihazların orijinal klavye değişimi yapılmaktadır. Ayrıca değişime ihtiyaç duyulmayan durumlara, tuş tamiri gibi sorunlarınıza çözüm buluyoruz. Piyasaya göre daha makul olan fiyatlarımızla kullanıcı dostu bir fiyat politikası izliyoruz.

Acer Notebook klavye değişimi için bizimle hemen iletişim kurabilirsiniz.

Notebook Klavye Arızaları

Bilgisayarınızın sizinle iletişim kurduğu, sizden aldığı komutları sayısal dile çevirdiği insanla bilgisayar arası bağlantıyı sağlayan giriş aracıdır klavye. Klavye olmadan, fareyle bilgisayarda sadece pencere açılıp kapatılabilir. Klavyesi arızalanan bilgisayarı kullanmak bir yana açmak bile zordur. Klavye arızaları genellikle tuşların hiç basmaması ya da bazı tuşların basıp bazılarının basmaması, basılan tuşlardan farklı ve çift karakterler çıkması şeklinde görülür. Klavyeye yazılan karakterler farklı çıkıyorsa veya bazı tuşları hiçbir sorun görünmediği halde yazmıyorsa o klavyeyi değiştirmekten başka çare yoktur. Eğer klavyenin hiçbir tuşu basmıyorsa klavyenin kartı bozulmuş olabilir veya klavyenin anakarta giren soketinde, anakarttaki klavye bağlantısını sağlayan devrede sorun olma ihtimali vardır. Anakarttaki devreyle ilgili bir sorun var da klavye değiştirildiği halde algılama olmuyorsa klavyeden daha farklı bir sorun var demektir.

Klavye arızalarında karşılaşılan en masum ve en sık görülen bir arıza türü de klavye tuşlarından bir ya da bir kaçının bir şekilde bozulmuş olmasıdır. Bu tür sorunların kaynağı genellikle bilgisayardan çok bilgisayarın tuşların darbe sonucu kırılma veya bozulmalarıdır. Klavyeden bir tuşun düşmesi durumunda bile genellikle klavyenin tamamı değişir. Stoklarımızda aynı klavyeden olduğunda tuş değişimi yapıyoruz. Bunun için öncelikle servislerden klavyenin tuşunun bulunup bulunmadığının bilgisini alın. Eğer kaybolan tuşu tutturan kısımdaki tırnak tamamen kırılmadıysa ve aynı tuşa sahip başka bir klavye bulabildiyseniz yeni klavyenin masrafının yarısından fazlasından kurtuldunuz demektir.

Klavye arızası sayılmamakla birlikte, yurtdışından gelen klavyeleri türkçeye çevirmek veya Q olan klavyeyi F klavyeye dönüştürmek gibi taleplerle de karşılaşılmaktadır. Bu çevirme işlemi klavye üzerine kaliteli yapışkan etiketlerle yapılabildiği gibi, tuş takımı üzerinde bulunan tuşların yerleri değiştirilerek de gerçekleştirilebilmektedir. Yalnız çok dikkat edilmesi gereken konu, tuş değiştirme işlemi mutlaka deneyimli uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi durumda ters çıkarılan bir tuş yüzünden bile klavye tamamen çöpe gidebilmektedir. Tuşların değiştirilerek Türkçeleştirilmesi ya da Q/F dönüşümünün sağlanması durumunda birkaç tuşun yerinde tam olarak değişiklik yapılamamaktadır.

Başa dön
Bizi Arayın