Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Notebook Bakımı

Notebook Bakımı

Acer cihazınızın peformansını aynı seviyede devam ettirebilmesi için periyodik olarak bakım yapılması gerekir. Cihaz hiç çalışmasa bile toz alarak zamanla yine de bakım gerektirir. Özellikle soğutma işlemleri için fanların çalışması ve kasa içi sağlıklı havalandırma işlemi ve macunların eskimesi nedeniyle gerektiği gibi olmaz. Bu yüzden artan ısınma ise performansın düşmesine hatta çeşitli arızalara neden olur. Acer notebook cihazlarının bakımını uzman ekibimiz profesyonel şekilde yapmaktadır. Cihazın iç kasa temizliği, klavye temizliği, soket ve portların temizlenmesi, fanların temizlenmesi ve termal macunun yenilenmesi servisimizde yapılmaktadır.

Acer Notebook cihazınızın bakım işlemleri için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Bakım işlemi basit bir işlem gibi gözükse de notebookun açılması ve temizlik işlemi için müdahale  sırasında çeşitli arızalar oluşabilir. Vidaların yerine oturmaması acer notebookun taşınması sırasında farklı mekanik arızalara yol açabilir.

Ek Uyarılar :

Fan Temizliği; elektrik süpürgesi veya vakum benzeri araçlara sakın hava deliklerinden toz çekme işlemi yapmayın. Zaten bu işlem bilgisayar fanını çok temizlemeyecektir. Sadece tozları olduğu yerde hareket ettirir. En iyi fan temizliği bilgisayarın arka kapağını çıkarıp fan bölmesini direk olarak çıkarmanız ve kuru fırça ile detaylı temizlenmesidir. İstediğiniz kadar dışarıdan hava tutun fan bölmesini söktüğünüz zaman sizde göreceksiniz havanın çıktığı mazgal kısmı ve fanın içinde katı toz olduğunu. Bu tozu temizlemek için mecburen fan bölmesini sökmek gerekir.

Notebook’ları yerde veya dizüstünde kullanmayın. Sabit ve masa üzerinde kullanmaya çalışın. Ufak bir toz veya kirde hemen nemli bez olayına girişmeyin.

Başa dön
Bizi Arayın