Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Laptop Power Tuşuna Basınca Açılmıyor !! Tamiri

Tel: 0216 459 7575

Acer laptop power tuşuna basınca açılmıyor ise  Tamiri gerekebilir ve bunun birçok sebebi olabilir. Öncelikle bazı kontrolleri yaparak açılmama sebebini araştırabilirsiniz. Ancak sorunun çözülmesi için yetkili bir Acer servisinden yardım almanız gerekecektir. Acer teknik servis olarak Acer laptop power tuşuna basınca açılmama sorunu şu nedenlerden kaynaklanabilir.

 

 

Tel: 0216 370 7818

 

 

Acer Laptop Power Tuşuna Basınca Açılmıyor

 

 

  • Adaptör Sorunu: Acer laptop açılmıyor ise şarjı bitmiş ve adaptör çalışmıyor olabilir. Bu sorunu anlamak için laptopu adaptör ile şarja takın. Power düğmesinin yanında ışık yanıp yanmadığını kontrol edin. Işık yanmıyorsa adaptör ya da laptopun şarj girişinde sorun olabilir. Adaptörü değiştirmeli ya da şarj giriş kısmını uzman servise tamir ettirmeniz gerekir.
  • Power Düğmesi Sorunu: Acer laptopun power tuşu açıp kapama şalteridir. Eğer bu tuş bozulmuş ise ve power anahtarı işlev görmüyor ise laptop açılmayacaktır. Bu durumda yine uzman Acer servisine başvurarak power tuşunu tamir ettirmeli ya da duruma göre değişimini sağlamalısınız.
  • Batarya Sorunu: Acer laptopun açılmama durumu bataryadan kaynaklı olabilir. Eğer laptop bataryası arızalı ise cihaz açılmayacaktır. Bu sorunu anlamak için eğer yapabiliyorsanız bataryayı çıkartıp tekrar takarak açılma durumunu test edebilirsiniz. Eğer çıkartıp taktığınız halde açılmıyor ise Acer yetkili servisine başvurmanız gerekecektir.
  • Ekran Kartı Sorunu: Acer laptopun power tuşuna bastığınızda ekran açılmıyor ancak led ışıkları yanıyor ve fan sesi geliyorsa ekran kartınız arızalanmış olabilir. Laptop çalıştığı halde ekran kartı görüntüyü yansıtmıyor demektir. Bu durumda laptopun ekran kartı Acer yetkili teknik servis tarafından tamir edilmesi veya değiştirilmesi uygun olacaktır.

 

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

 

Başa dön
Bizi Arayın