Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Laptop Acer Yazısında Kalıyor !! [%100 Çözüm]

Tel: 0216 459 7575

Acer Laptop Acer yazısında kalıyor bu sorunun kaynağı, teknik servislerde en çok karşılaşılan problem Hard Disk (HDD) kaynaklı bir durumdur. Acer laptop açılması sırasında Acer Logo Ekranı görünüyor lakin laptop başlatılmıyor ise içeride yüklü olmuş olan işletim sisteminin görememesi sebebiyle sistem başlatılması gerçekleşememektedir. Laptop açılış esnasında ilk önce işlemci biosu okunur ve daha sonrasında kullanıcının ya da fabrikasyon kaynaklı verileri oluşturan bios sıralaması bölümünde bulunan boot seçenekleriyle uygulamaya geçilir. Bu esna da hard diskte bir sorun söz konusu ise ya da hard disk hızı yani rpm sorunu varsa Acer laptop bios ekranında takılı kalacaktır.

 

Tel: 0216 459 7575

 

 

 

Acer Laptop Acer Yazısında Kalıyor

Acer logosunda takılı kalması durumunda ilk kontrol edilmesi gereken kısım hard disktir. Küçük bir ihtimal olsa da bios arızasıda söz konusu olabilir. Her iki durumda da teknik servis desteğinin alınmasında fayda olacaktır. Acer Laptop Acer Yazısında Kalıyor sorununun veya ekranın açılmamasının en yaygın sebepleri arasında; işlemci hataları, RAM ile SSD’lerde meydana gelen hatalar, ekran kartı problemi yer almaktadır. Acer laptoplarda meydana gelen bu arızaların çözülmesi için kullanılan en önemli yöntem format atılmasıdır. Format atma işlemi sayesinde laptoplarda bulunan gereksiz dosya verileri silinerek laptop içerisinde kasmalar sona erecektir. Bir diğer çözüm öneriside BİOS güncellemesinin tekrarlanmasıdır. Bios ayarlarında bulunan ekran sorunlarının çözümü için ekran kartlarının yenilenmesi de zaman zaman gerekebilmektedir.

 

Acer Laptop Acer Yazısında Kalıyor

 

Acer Laptop Acer Yazısında Kalıyor sorunu devam ediyorsa ve işletim ön yükleme gerçekleşmiyorsa bu durumda donanım sıfırlama işlemi önerilmektedir.

  • Acer laptopu kapatın.
  • AC adaptörünün ya da kablosunun bağlantısını keserek pili çıkarın. (Modele göre değişiklik gösteren bu durumda batarya çıkarılmıyorsa tornavida yardımıyla laptop kasası açılır.)
  • Bütün harici aygıtlar , USB sürücülerinin bağlantıları kesilir.
  • Kalan gücün boşaltılması için güç düğmesine 15 ila 20 saniye basılı tutulur.
  • AC adaptörü ya da güç adaptörüne bağlama yapılır.

Acer laptop yine de açılmaz ise ya da işletim ön yükleme yapılmaz ise Acer laptopu donanım tanımlama denetimini çalıştırmaya çalışın.

 

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

 

Başa dön
Bizi Arayın