Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Laptop Oyun Oynarken Kasıyor !! [%100 Çözüm]

Tel: 0216 459 7575

Acer Laptop Oyun Oynarken Kasıyor : Yavaş laptop sorunu ya da halk içerisinde yer alan laptop kasıyor sorunu pek çok oyun sever kullanıcısının mutlaka bir dönem başına gelmiş olan fakat başa çıkamadığı bir sorunu ifade etmektedir. İşte bu konuda Acer laptop oyun oynarken kasıyor diyen kullanıcılar için bu problemin çözümü detaylı olarak yazının devamında yer almaktadır. Herşeyden önce bilinilmesi gereken bu sorunun temel bir kaç nedeni bulunmaktadır. Bunlar da genelde hiç bir maliyeti gerekmeyeceği şekilde kolayca çözümlenebilmektedir.

Tel: 0216 459 7575

 

Acer Laptop Oyun Oyun Oynarken Kasıyor

 

Anlık Çalışan Programların Sayısı Azaltılmalı

 

 

Aynı anda gereğinden fazla sayıda çalışan programların olması halinde bu uygulamalarının çoğunluğu arka planda çalışmaya devam ederek laptop RAM’in aşırı miktarda kullanılmasına sebep olacaktır. Çünkü bu durumda RAM şişerek laptopun kasılmasına beden olacaktır. Laptop kasıyor probleminin çözümü için zorunlu olmayan programlar kapatılmalıdır. Bununla birlikte laptopta rahatlama olacaktır. Bunun için kısa yol CTRL-ALT-DELETE kombinasyonunu aktif hale getirilmesidir. Fakat bu durumda geçici çözüm sağlamış olabilir.

 

 

Disk Alanının Optimize Edilmesi

 

 

Laptopun rahat olarak yüksek performansla çalışabilmesi için yeterli depolama alanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Diskin yetersiz kalması durumunda hard diskle alakalı olarak problemler oluşmaya başlar. Bunun için en kolay yöntem Standart bir laptopta işletim sistemi ve programlar (C:/) diskinde kurulu olması sebebiyle C diskinin yeterli boşluğa sahip olası çok önemlidir. Bu sebepten ötürü şahsi dosyaların (D:/) gibi diğer disklere depolama yapılmasının çok katkısı olacaktır.

 

 

Yazılım Güncellemelerinin Düzenli Olarak Yapılması

 

 

Laptoplarda yer alan güncellemeler her bilgisayarda olduğu gibi genelde performans arttırılması ya da güvenlik açıklarının kapatılması amacıyla güncellenmektedir. Bundan dolayı güncellemelerin düzenli olarak yapılması oldukça önemlidir.

 

 

Acer Laptop Oyun Oynarken Kasıyor

 

 

Laptoplarda aşırı tozlanma ya da havalandırma-soğutma sistemlerinde meydana gelen donanımsal parçaların çalışmasında aksaklıkların yaşanması laptopun yavaşlamasına sebep olur. Bu durumların önüne geçmek için;

 

 

 

  • Laptop soğutucularının kullanılması
  • Düzenli olarak laptop bakımının yapılması
  • Ortam koşullarının iyileştirilmesi
  • Laptop donanımlarının parçalarında temizliğinin yapılması
  • acer laptop oyun bilgisayarı
  • acer laptop oyun oynarken kapanıyor
  • acer laptop oyun oynarken kasıyor

 

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

 

Başa dön
Bizi Arayın