Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Laptop Klavye Çalışmıyor !! [%100 Çözüm]

Tel: 0216 459 7575

Acer Laptop Klavye Çalışmıyor : Laptopların klavyeleri, bir sistem güncellenmesi olduğunda veya aksaklıklar olduğunda Acer laptop klavyelerde çalışmama durumları ortaya çıkabilmektedir. Acer laptop kullanıcılarının çoğunlukla sorunu sistem güncelleme sorunundan kaynaklandığını ifade etmektedir. Acer laptop klavyede bazı tuşların çalışmaması durumunda; klavyede yer alan bir takım tuşların çalışmayacağı sorunla karşılaşılması durumunda bu nedenin aslında ayarlardan kaynaklandığı görülmektedir. Muhtemelen bu durumda donanım hatası söz konusudur. Tüm bu sorunların çözümleri aşağıda yer alan listede belirtilmektedir.

 

 

Tel: 0216 459 7575

 

 

Acer Laptop Klavye Çalışmıyor

 

 

Acer Laptop Klavye Çalışmıyor

 

 

Laptopun klavyesi sürücülerinin kaldırılmadan öncelikle laptopun kapatılması sağlanmalıdır. Güç çevriminin yapılmasından sonra laptopun yeniden başlatılarak tüm sistem donanım bileşenlerinin yüklenmesiyle sıfırdan bağlantı sağlanır. Batarya çıkarıldıktan sonra ise işlemin tamamlanması için bir kaç dakika beklenmelidir. Laptop tamamen kapatılır kapatma başarılı olunulmazsa güç düğmesine sadece birkaç saniye basılır. Laptopun kapatılmasından sonra batarya çıkartılarak güç akımının tamamen boşaldığından emin olunduktan sonra bataryayı geriye takarak sorunun çözülüp çözülmediği gözlemlenir.

 

 

Varsayılan Sürücülerin Yüklenmesi

 

 

  • Laptopun kapatılırken güç gelmemesi durumunda mevcut klavyenin varsayılmış olan sürücülerinin kurulması denenebilir. Varsayılmış olan sürücülerin Biosta depolanmış olan sürücülerdir şayet sürücüler arasından uygun olan bulunulmaz ise Windows+R tuşlarına basılarak “devmgmt” yazın. İletişim kutusunda ise “msc ve enter’a basılarak bununla birlikte windows simgesine tıklanarak cihaz yönetcisi seçilir.
  • Cihaz yöneticisine giriş yapıldıktan sonra klavye genişleterek sağ tıklanır ve de cihaz kaldırılır.
  • Aygıtın kaldırılmasından sonra laptop yeniden başlatılarak klavyenin yüklü olup olmadığının algılayacak ve varsayılan sürücüler yüklenecektir. Şayet sürücü görünmesi ise aygıt yöneticisinin herhangi bir boşluk üzerine sağ tıklanarak donanım değişikliklerini ara seçeneği seçilmelidir.
  • Klavye de sarı ünlem işaret gözüküyor isse sağ tık yapılarak sürücüyü güncelleme yapılır.
  • Tüm bu aşamalarda yine sonuç elde edilemiyorsa Acer teknik servisten destek istenilmelidir.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

 

Başa dön
Bizi Arayın