Adres: Girne Mah. Doğuşkent Cad. No : 32 Maltepe - İstanbul | Telefon: 0216 459 75 75

Acer Laptop Şarj Olmuyor !! [%100 Çözüm]

Tel: 0216 459 7575

Son zamanlarda laptop kullanıcılarının arasında yaşanmış olan problemleri arasında oldukça ön plana çıkan problemler arasında Acer laptop şarj olmuyor sorunu gündeme gelmektedir. Şayet sizlerde bu durumu yaşıyorsanız aşağıda yer alan önerileri deneyerek problemi ortadan kaldırabilirsiniz. İlk önce laptopun kullanılırken muhakkak tasarruflu güç ayarı seçilmelidir. Daha sonra da görsel özellikler kapatılarak gerekli olmadıkça fazla uygulamalar çalıştırılmamalıdır.

 

 

Tel: 0216 459 7575

 

 

Laptoplar mümkün olduğunuzca serin tutularak düzenli aralıklarla temizlenmelidir. Laptop bataryasının tamamen deşarj olması sağlandıktan sonra batarya yeniden şarj edilmeli ve şarj sırasında muhakkak orginal adaptör kullanılmasına dikkat edilmelidir. Ekran parlaklılığının ve ses düzeyinin minimum düzeyde olmasında ekran koruyucusunun kullanılmaması oldukça önemlidir. Laptopların pil sorununun giderilmesi işlemine başlanılmadan önce güç kaynağının kesildiğinden emin olunmalıdır. Daha sonra da aşağıda yer alan güç kaynağının kontrol edilmesine yönelik adımların kullanılmasına dikkat edilmelidir.

 

Acer Laptop Şarj Olmuyor

 

  • Acer laptopuna ait olan AC adaptörünün kullanıldığına emin olunmalıdır. Şayet yedek adaptör alınması gerekiyor ise Acer laptop model numarasına göre alımın yapılmasına dikkat edilmelidir.
  • AC adaptörünün anahtarlı uzatma kablosunun akım düzenleyicisi ya da ikincil güç kaynağının akım sağladığından emin olunması gerekir.
  • AC adaptörünün güç kablosunun denetlenerek herhangi bir bükülme olup olunmadığına dikkat edilmelidir. Adaptör ünitesini kontrol ederek eğrilme ya da renk sorunu söz konusu ise adaptörün değiştirilmesi gerekmektedir.

 

Acer Laptop Şarj Olmuyor

 

  • Laptopun pilini çıkartın ve de hasarlı olmadığının doğrulanması için temas noktalarının kontrolünün yapılması gerekmektedir.
  • Tüm USB aygıtları çıkartıldıktan sonra AC güç adaptörünü çıkartın.
  • Batarya laptopun alt kısmında yer alan pil bölmesinden çıkartarak tekrar takın.
  • AC adaptörünü taktıktan sonra 15-30 dakika süre boyunca şarj edilir.
  • Laptop yeniden başlatılır.

 

Tüm adımlar problemin çözülmesini sağlamadı ise yetkili servislerden destek alınmalıdır.

 

 

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

 

Başa dön
Bizi Arayın